”YETENEK SİZSİNİZ TÜRKİYE” PROGRAMINDA SAHNE ALDILAR.

7 kişilik ”Yeşil Kaman Ustaları” isimli ekip ”Yetenek Sizsiniz Türkiye” programında finale çıkmak sahne aldılar.

12 Kasım 2017 Pazar 10:06 < GÜNDEM
AHİ TV

Kaman’dan 7 kişilik Abdal Aşireti üyelerinden oluşan ‘Yeşil Kaman Ustaları’ adlı ekibimiz ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ programında finale çıkmak için performanslarını sergilediler.

TV8 kanalının sahibi ve yapımcı Acun Ilıcalı’nın yetenekleri keşfetmeye yönelik şov programı olan ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yarışmaları için, yetenek avcısı ve aynı zamanda Acun Ilıca’nın yardımcılarından olan Mustafa Çetinkaya ile Kaman Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Sinan Timurhan’ın vasıtası ile tanışan Yeşil Kaman Ustaları ön elemeyi geçmişti.

Kaman Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Sinan Timurhan’ın sağladığı teşvik ve maddi desteği ile elemelerden geçen ‘Yeşil Kaman Ustaları’ ekibi bir üst elemeye çıkabilmek için Edirne’de gerçekleştirilecek olan yarışmaya katıldılar.

Kaman ilçemizin adının geniş kitlelere duyurulması ve kültürümüzün tanıtımı konusunda katkı sağlamaları için Kaman Kaymakamlığı ve Kaman Belediyesi tarafından da maddi olarak desteklenen ustalarımızdan Ferdi Göçer, Ersan Göçer, Tuncay Göçer ve ekip arkadaşları tarafından kurulan 4 davul 3 zurna’dan oluşan ‘Yeşil Kaman Ustaları’ ekibimiz Jüri üyeleri Acun Ilıcalı, Hülya Avşar ve Ali Taran karşısında hünerlerini ve sanatlarını sergilediler.Performansları oldukça beğenilen ekip, yarışmanın jürisinden de tam not aldı.

Yarışmanın görüntüleri  Perşembe akşamı saat 20.00’de TV8’de banttan yayınlanacak. Yarışmada bir üst yarışmaya geçen yarışmacılar ise en sonunda final için yarışacaklar ve seyircilerin de SMS desteği ile yarışma sonuçlandırılacak.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

4.7275

5.4833

95057

192,737
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz