YAŞASAYDI BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ OLACAKTI

Ahi Evran Üniversitesi’nde görevli Kardiyolog Muhittin Demirel ile birlikte 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Çoşkun’un LYS sonucuna göre bilgisayar mühendisliğini kazandığı öğrenildi.

10 Ağustos 2017 Perşembe 10:02 < GÜNDEM
AHİ TV

Ahi Evran Üniversitesi’nde görevli Kardiyolog Muhittin Demirel ile birlikte 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Çoşkun’un LYS sonucuna göre bilgisayar mühendisliğini kazandığı öğrenildi.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hstanesi’nde görev esnasında geçirdiği zatürre yüzünden her iki akciğerini de kaybeden kardiyolog Muhittin Demirel için kampanya başlatılmıştı.Hatay’ın Dörtyol ilçesinde evlerinin balkonundan düşmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleştikten sonra organları bağışlanan Kübra Nur Coşkun, Kardiyolog Muhittin Demirel ile birlikte 6 kişiye umut olmuştu.

Dün açıklanan LYS sonuçlarına göre de Malatya İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandığını belirten Kübra Nur’un okuduğu Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ferhat Yahşi,  şunları kaydetti:

“Çok güler yüzlü, aktif ve heyecanlı bir öğrencimizdi. Dördüncü kattan düşerek üzücü bir şekilde vefat etti. Ailesi organlarını bağışladı ve organları 6 kişiye hayat verdi. Öğrencimiz bugün yaşamış olsaydı bilgisayar mühendisi olacaktı. Bu olaydan okul olarak çok üzgünüz. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Sürekli gelip derdini anlatan bir öğrencimizdi. Tercih dönemimde sürekli gelerek okulun rehberlik servisinden ve bizlerle diyalog halinde tercihini yaptı. Tahminen bilgisayar mühendisliği geleceğini biliyordu. Çok mutluydu. Böyle bir üzücü olay yaşanınca bütün hayalleri söndü.”

Kübra Nur’un seçmeli işletme dersi öğretmeni Mustafa Kemal Adıkutlu da Kübra Nur’un okulda oldukça aktif bir öğrenci olduğunu söyledi.

Öğrencisi Kübra Nur’un üniversiteyi çok okumak istediğini belirten Adıkutlu, “LYS sonuçları itibariyle güzel oldu ama kendisi göremedi. Bizler de çok üzgünüz” şeklinde konuştu.

Öte yandan Kübra Nur’dan geriye mezuniyet eğlencesinde ki görüntüleri kaldı. Coşkun, görüntüde arkadaşlarıyla halay çekiyor, sohbet ederek eğleniyor.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 06:01
Güneş 07:23
Öğle 13:03
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:48

3.7639

4.6604

116090

162,171
KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz