VALİ ŞENTÜRK: "19 MAYIS ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR"

Vali Necati Şentürk, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bie mesaj yayımladı

19 Mayıs 2017 Cuma 10:56 < GÜNDEM
AHİ TV
Vali Necati Şentürk, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bie mesaj yayımladı vali Şentürk yayımladığı mesajında;        
"Türk tarihinde önemli bir sürecinin başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs 1919 tarihi, bağımsızlık yolundaki azim ve kararlığımızın en önemli simgesidir. Bu anlamlı günün 98. Yıldönümünü, milli ve manevi duyguları yüksek gençlerimizin bayramı olarak birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz.
                Tarihine, kültürüne ve milli benliğine sahip çıkan ve bu değerlerini yeni nesillere aktarabilen milletler, her devirde ayakta kalmayı başarabilmişlerdir. Buna en güzel örnek de Türk Milleti’dir. Tarih boyunca hür ve müstakil yaşamış, istiklalini her türlü değerin üzerinde tutmuş olan Milletimiz, zaman zaman kötü süreçlerden geçse de vatan söz konusu olduğunda kısa zamanda toparlanarak ayağa kalkmasını bilmiştir. Yakın geçmişimizin en amansız mücadelelerinden olan Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiğimiz başarı bunun en güzel ispatıdır.
Milletimiz, dönemin sömürgeci devletleri tarafından dayatılan esaret altındaki bir geleceği kabul etmemiş, Anadolu topraklarında başlayan İstiklal tutkusu Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Samsun’a çıkmasıyla milli bir mücadeleye dönüşerek vatan toprakları düşmandan temizlenmiştir.
Cumhuriyetimizin kurulmasından sonra, yeni kurulan devletimizin gençlerin elinde yükseleceği inancıyla, birlik ve beraberliğimizin ilk ve büyük adımı olan 19 Mayıs ülkemizin geleceği olan gençlerimize bayram olarak armağan edilmiştir.
Sevgili gençler!
                Şanlı tarihimizle, kahraman ecdadımızla ne kadar övünsek azdır. Ne mutlu ki sizler, bir önceki nesle göre daha iyi imkânlara sahipsiniz. Ufku geniş, fikri hür, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller olarak yetişiyorsunuz.  Bu durum sizlerin devletinize ve milletinize olan görev ve sorumluluklarınızı daha da arttırmaktadır.
Bizler de siz değerli gençlerimizin ülkemizi, bölünmez bütünlüğümüzü ve istiklalimizi aynı ruhla koruyacağınıza, zamanınızı, enerjinizi, zekânızı doğru ve akılcı yolda kullanarak daha müreffeh bir Türkiye inşa edeceğinize yürekten inanıyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle;
                Bu günü anlamlı kılan değerli gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:10
Öğle 12:51
İkindi 16:46
Akşam 20:20
Yatsı 22:04

4.7516

5.4889

94552

193,158
21°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz