SÜRÜCÜ KURSUNA CEZA GELDİ

KURALA VE UYARILARA UYMAYAN SÜRÜCÜ KURSUNA CEZA

15 Mayıs 2017 Pazartesi 11:16 < GÜNDEM
AHİ TV

O.L Sürücü Kursu’na Para ve Dönem Kapama Cezası Verildi

1 Ocak 2016 tarihi itibari ile Türkiye genelindeki sürücü kurslarına taban fiyat uygulaması getirildi. Bu kurala uymayan Kırşehir O.L Sürücü kursu dönem kapatma ve 15 Bin TL para cezasına çarptırıldı.

Türkiye genelinde sürücü kurslarının uymak zorunda olduğu bu kurala, Kırşehir’den 3 sürücü kursunun uymadığı, taban fiyatın altında kursiyer aldığı teknik takipler sonucu belirlendi.

Kırşehir’de 2016 yılı için B sınıfı sertifika kurs ücreti 1000 TL, 2017 yılı için ise B sınıfı sertifika kurs ücreti 1.100 TL olarak belirlenmişti. Bu kurala uymayan O.L Sürücü Kursu, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehir Sürücü Kursları Derneği’nin uyarılarına rağmen taban fiyatının altında kursiyer almaya devam etti. Kırşehir Sürücü Kursları Derneği bunu belgeleyerek gerekli mercilere iletti. Milli Eğitim Müdürlüğü O. L Sürücü Kursu için İnceleme başlattı ve bu kurala uymadığı belgelerle kanıtlandığı için 15 Bin TL idari para cezası ve dönem kapatma cezasına çarptırıldı.

‘’Bu Ceza Diğer Sürücü Kurslarına Örnek Teşkil Edecektir’’

Kırşehir Sürücü Kursları Derneği’nin yapmış olduğu açıklamada; O.L Sürücü Kursuna kesilen 15 Bin TL para ve dönem kapatma cezalarının, ücret ilanına uymayan diğer iki sürücü kursuna da uygulanacağı ifade edildi. Edinilen bilgilere göre diğer iki sürücü kurusunun ücret kuralına uymadıkları belgeler ile kanıtlandığı ve bu belgelerin Milli Eğitim Müdürlüğüne ibraz edildiği öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kursları Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı genelgede ücret ilanına uymayan kurslar sıkı takip edilecek ve hem para cezası hem de dönem kapatma cezası ile cezalandırılacak.İlk iki cezada para ve dönem kapatma cezası alan kurs üçüncü defa bu kurala uymazsa tamamen kapatılacaktır kuralına yer verildi.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:10
Öğle 12:51
İkindi 16:46
Akşam 20:20
Yatsı 22:04

4.7516

5.4889

94552

193,158
21°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz