SONBAHAR JAPON BAHÇESİ'NE GÜZELLİK KATTI

JaponBahçesi, sonbaharla ayrı bir güzelliğe kavuştu.

13 Kasım 2017 Pazartesi 10:32 < GÜNDEM
AHİ TV

Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından 1993 yılında, Altes Prensi Takahito Mikasa'nın Kalehöyük kazılarını başlatması anısına ve bölge halkına rekreasyon alanı oluşturulması amacıyla yaptırılan JaponBahçesi, sonbaharla ayrı bir güzelliğe kavuştu.

Avrupa Center Mimarlık ve Kentsel Tasarım Sanat Çalışmaları ile Chicago Kütüphanesi tarafından "En İyi Yeşil Tasarım" ödülü alan Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Çağırkan köyündeki Kalehöyük Arkeoloji Müzesi yerleşkesinde yer alan Japon Bahçesi, Japonya sınırları dışında bulunan en büyük botanik bahçesi olma özelliğini taşıyor.

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bahçe, çevre il ve ilçelerde yeni evli çiftlerce düğün fotoğrafı çektirme mekanı olarak tercih ediliyor. Sumeru Dağı'nın minyatürünün bulunduğu bahçede mini bir çağlayan ile çok sayıda bodur bitki, ağaç ve göletler bulunuyor.

Sonbaharın gelişiyle yemyeşil tabiatın sarı ve kırmızıya dönüştüğü Japon Bahçesi'nde bazı ağaçlar yeşil yapraklarını korurken bazıları ise sarı yapraklarıyla eşsiz bir manzara oluşturuyor.

Yerlere dökülmüş yapraklar da bahçeye ayrı bir güzellik katıyor.

 
 
   
 
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv kırşehir haberleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

4.7275

5.4833

95057

192,737
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz