SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN BAYRAMDA BESLENME UYARISI

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, ramazan ayının bitişi ve ramazan bayramı başlangıcı ile birlikte beslenme uyarısında bulundu.

13 Haziran 2018 Çarşamba 13:49 < GÜNDEM
AHİ TV

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, ramazan ayının bitişi ve ramazan bayramı başlangıcı ile birlikte beslenme uyarısında bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan uyarıda, sağlığın korunması ve geliştirilmesinde hayatımızın her döneminde yeterli ve dengeli beslenme en önemli faktörlerden birisi olduğu ifade edildi.

Ramazan ayı boyunca oruç tutan kişilerin günlük öğün sayısını azaltmaları ve beslenme düzeninde meydana gelen değişiklikler nedeniyle bayramda normal yeme düzenine geçtiklerinde psikolojik olarak daha fazla yemek yeme eğilimine girmekte olduklarının anlatıldığı açıklamada, "Kimi kişiler hala kendilerini oruç tutuyor zannederken, kimi kişiler ise 'oruç bitti şimdi yeme zamanı' diyerek aşırı miktarda besin tüketirler.

Bayram sonrası aşırı yemek yeme ile bazı problemler kaçınılmaz olur. Bunların en önemlisi hazımsızlık ve mide problemleridir. Ayrıca, gelenek üzere bayramda tatlı tüketimi de artmaktadır. Bayramda birdenbire aşırı yemek yemek, şeker, çikolata, ağır hamur işleri ve diğer tatlıları aşırı tüketmek, sindirim sisteminde ve diğer organlarda çeşitli rahatsızlıklara yol açacaktır"denildi.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

4.7275

5.4833

95057

192,737
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz