"ÖZEL SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇACAK TEŞVİK"

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Özel Sektörün Önünü Açacak Teşvik ve Düzenleme Yaptık"

11 Haziran 2018 Pazartesi 09:40 < GÜNDEM
AHİ TV

Kırşehir'e bir dizi inceleme ve Kadir Gecesi programı için gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, özel sektörün önünü açacak teşvik ve düzenleme yapıldığını söyledi.

Cacabey Meydanında düzenlenen iftar programına katılan Bakan Ağbal, "Türkiye her açıdan güçlü olduğu dönemlerden birisini yaşıyor. Bugün Türkiye ekonomisi 2017 yılında yüzde 7,4 büyüdü. 2018 ilk çeyrek büyümesi açıklanacak. Büyük bir ihtimalle yüzde 7'nin üzerinde Türkiye büyüyecek. Gerçekten 2018 yılı başında aldığımız kararların ne kadar isabetli olduğunu bugünkü ekonomideki gelişmelerden de görüyoruz. Dolayısıyla, ekonomi büyümeye devam edecek, Türkiye kazanmaya devam edecek"dedi.

24 Haziran sonrasında çok hızlı şekilde ekonomide tekrar toparlanmanın hedeflendiğini anlatan Ağbal, "Her ne kadar son dönemde kurlar üzerinden bir oyun oynandıysa da Allah'ın izniyle 24 Haziran'dan sonra çok hızlı bir şekilde ekonomide bu yön itibariyle tekrar toparlanmayı bekliyoruz.

Türkiye'nin makro ekonomik bütün parametrelerine baktığımızda Türkiye ekonomisi bir çok ülkenin çok ilerisinde. Türkiye potansiyel olarak zaten yüzde 5-6 büyüyebilecek bir ülke ki, etrafımızdaki ülkeler bu büyüme oranının ancak yarısını yakalayabilecek durumda. Daha çok yatırım alacağız. 24 Haziran'dan sonra inşallah Türkiye'ye gelecek yatırımlar artacak, ekonomideki büyüme devam edecek. Hükümet olarak her zaman söylüyoruz, üretenin, yatırımcının işletmelerin yanındayız. Yanında olmaya devam edeceğiz." DEDİ

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

4.7275

5.4833

95057

192,737
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz