ORDU ÜNYE YUNUS EMRE DERNEĞİ KIRŞEHİR' DE

Ordu Ünye Yunus Emre Derneği;“biz ve yaban, yunusta tamam” adlı projesi kapsamında Türkiye genelinde bulunan Yunus Emre Türbesi’ni ve mezarlarını ziyaret edıyor.

25 Nisan 2017 Salı 12:43 < GÜNDEM
AHİ TV
ORDU ÜNYE YUNUS EMRE DERNEĞİ MÜSİAD MİSAFİRLİĞİNDE KIRŞEHİR’E GELDİ
Ordu Ünye Yunus Emre Derneği;“biz ve yaban, yunusta tamam” adlı projesi kapsamında Türkiye genelinde bulunan Yunus Emre Türbesi’ni ve mezarlarını ziyaret edıyor. Proje kapsamında derneğin son durağı ise Kırsehır oldu. Müsiad Başkanı Hasan Eraslan misafirliğinde; Ordu Ünye Yunus Emre Dernek Başkanı Yasar Argan, Tum İletısım Medya Federasyonu Baskanı Şakır Güler ve beraberindeki dernek üyeleri Kırşehir Ulupınar Kasabası’nda bulunan Yunus Emre Türbesi’ni ziyaret etti. Turbe ziyaretinin ardından ilimizin tarihi yerleri olan Ahi Evran Camii, Cacabey Medresesı ve Aşıkpaşa Türbesi’ni ınceleme fırsatı bulan heyet daha sonra ilimizden ayrıldı.
         ‘’Kırşehir Türkiye’de ki Ahilik Kültürüne katkı sağlayacak bir şehir.’’
Kırşehir’deki ziyaretlerini tamamlayan Ordu Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan Yapmış olduğu açıklamada; Ünye Yunus Emre Derneği olarak ‘’biz ve yaban, yunusta tamam” projesi kapsamında Yunus Emre’nin Türbelerinin ve mezarlarının olduğu illere bir ziyaret düzenlediklerini ifade etti. Argan sözlerine şu şekil devam etti; ‘’ Kırşehir’e iyiki gelmişiz Kırşehir bir Ahilik şehri artık buraya daha sık gelmeyi planlıyoruz. Kırşehir Türkiye’de ki Ahilik kültürüne katkı sağlayacak bir şehir. Esnaf arasındaki kardeşliği, esnaf arasındaki dürüstlüğü yaşama geçirmek için Ahilik Teşkilatı bunun en güzel modelidir. Kırşehir beni bu konuda çok umutlandırdı. Ayrıca bu etkinliğimizde bize rehberlik eden, yol gösteren Hasan Bey’e nezaketinden ve misafirperverliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz’’ dedi. Müsiad Başkanı Hasan Eraslan’da yapmış olduğu konuşmada ;’’ Ordu Ünye Yunus Emre Derneği ve Yunus Emre Gönüllülerine ilimize geldikleri için teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki biraz daha fazla bir zamanda misafirlerimizi ağırlamak isterdik ama maalesef zamanlarının kısıtlı olduğunu söylediler. Allah inşallah bu ziyaretin tekrarını nasip eder. Allah yolunuzu açık etsin’’ dedi.
Hasan Eraslan’a Teşekkür Plaketi
Ordu Ünye Yunus Emre Derneği’ne ilimizin tarihi ve turistlik yerlerini gezdirerek misafirperverliğinden dolayı Hasan Eraslan’a dernek başkanı Yaşar Argan tarafından teşekkür plaketi verildi.
 
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:10
Öğle 12:51
İkindi 16:46
Akşam 20:20
Yatsı 22:04

4.7516

5.4889

94552

193,158
21°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz