MUCUR AHİ EVİ'NİN YAPIMI SÜRÜYOR!

Mucur Ahi Evi'nin ilçede önemli bir eksikliği gidereceği bildirildi.

15 Nisan 2018 Pazar 12:37 < GÜNDEM
AHİ TV

Kaman ile birlikte Mucur'da yapılmasına karar verilen Ahi Konağı Kültür Evi yapımının hızla devam ettiği açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile yapılacak Mucur Ahi Evi'nin ilçede önemli bir eksikliği gidereceği bildirildi.
         Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Mucur Ahi Konağı Kültür Evi'nde; kütüphane, toplantı salonu, mescit, yatakhane ve sergi salonu gibi bölümlerin yer aldığı bildirildi. Çok amaçlı olarak hizmet vermenin amaçlandığı kültür evi, yerel mimariye uygun olarak tasarlandı. Yapımı bu yıl Temmuz ayı içerisinde tamamlanacak olan kültür evi iki katlı olacak ve taziye evi olarak da hizmet verebilecek.
         Eski Mucur Lisesi ile Mucur Spor Salonu'nun arasında yapılan Mucur Ahi Kültür Evi yapımı hızla devam ettiği bildirildi. Mucurlu vatandaşlar yaptıkları açıklamada, "Geyikli Baba Şıh Hamza ve Mucur Ahi Kültür Merkezi'nin ilçemize kazandırılmasını sağlayan siyasilerimize ve bürokratlarımıza şükran borçluyuz. Mucur, iyi şeylere layıktır. Hizmetlerin devamını diliyoruz" dediler.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketleraaahitv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 12:48
İkindi 16:32
Akşam 19:34
Yatsı 20:58

4.0605

4.9845

110932

174,642
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz