MİLLETÇE ELDE ETTİĞMİZ BU BAŞARI ÖĞRETMNLERE AİTTR

AK Parti Milletvekili Salih Çetinkaya:“Milletçe elde ettiğimiz bu başarı öğretmenlere aittir”

24 Kasım 2017 Cuma 09:05 < GÜNDEM
AHİ TV

 

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Türkiye'nin gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine öğretmenlerin yüksek katkıları ve yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde daha kolay ulaşacağına inandığını belirten Milletvekili Salih Çetinkaya, "Türkiye, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor. Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir. Bu bakımdan, ‘insanı yücelt ki devlet yücelsin’ anlayışını benimsemiş bir hükümet olarak, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz” dedi.

Milletvekili Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. Bu amaçladır ki, göreve geldiğimiz günden bu yana, eğitimi bu ülkenin birinci meselesi kabul ettik. Cumhuriyet tarihinin rekor sayıda kadrolu öğretmen ataması yaparak, eğitim ordumuzu daha da güçlendirdik.

Önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz öğretmen atamalarıyla, inanıyorum ki, muasır medeniyetlerin üzerine çıkma hedefimize her zamankinden daha da yakınlaşacağız.

Bu süreçte öğretmenlerimizin özlük haklarında iyileştirmeler yapmaya devam edecek, öğretmenlerimizin huzur ve refah içinde görev yapmalarına katkıda bulunmayı sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Türk Eğitimi’ne yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum.”

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketlerahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz