KIRŞEHİR VALİLİĞİ, "KURBAN" KAMPANYASI BAŞLATTI

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için kurban bağışı kampanyası başlattıklarını bildirdi.

13 Şubat 2018 Salı 10:12 < GÜNDEM
AHİ TV

Kırşehir Valisi Necati ŞentürkZeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için kurban bağışı kampanyası başlattıklarını bildirdi.

Şentürk, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'nin Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatı'nı başarıyla sürdüren kahraman Mehmetçik'e şükran duygularının ifadesi olarak "Afrin Kahramanlarına Kurban Bağışı Kampanyası'" başlatıldığını ifade etti.

Kampanyayı gece gündüz demeden teröristlerle, şer güçleri ile göğüs göğüse çarpışan, vatan nöbeti bekleyen Mehmetçik'in yanında olduklarını hissettirmek amacıyla başlattıklarını dile getiren Şentürk, Mehmetçik'in hainlerin ihanetinden korunması, muzaffer olması ve Allah rızası için kurbanlar keseceklerini belirtti.

Şentürk, kampanyanın 9 Mart'a kadar devam edeceğini aktararak, şunları kaydetti:

"Valiliğimizce oluşturulan bir komisyon marifetiyle ilimiz genelinde hayırseverlerimizin canlı kurban bağışlarını toplayacağız. Toplanacak kurbanlar daha sonra belirlenecek modern bir kesimhanede dualar eşliğinde İslami usullere göre kesilecek, Yozgat Et ve Süt Kurumu tarafından kavurma haline getirilip paketlenerek AFAD Başkanlığı aracılığı ile Mehmetçiklerimize ulaştırmak üzere belirlenecek bir merkeze gönderilecektir. Yüce Allah'tan kahramanlarımıza güç ve kuvvet vermesini, onları muzaffer kılmasını diliyoruz. Bu desteğimizi onlara hayır dua ederek kurbanlar keserek ifade ediyoruz."

 

Şentürk, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinesinde yürütülecek kampanyaya bağışta bulunmak isteyenlerin 0542 562 42 43 numaralı telefonu aramaları halinde, kurbanların kabul edilmesi işlemlerinin yapılacağını, gerekiyorsa görevlilerimiz tarafından araç temin edilerek kurbanların yerinden teslim alınacağını bildirdi.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz