KIRŞEHİR SELE TESLİM OLDU

Kırşehir Belediye ekipleri, kent merkezindeki yağış sonrasında zarar gören iş yerlerindeki suların boşaltılması ve temizlenmesine destek oldu.

13 Mayıs 2018 Pazar 14:45 < GÜNDEM
AHİ TV

Kırşehir Belediye ekipleri, kent merkezindeki yağış sonrasında zarar gören iş yerlerindeki suların boşaltılması ve temizlenmesine destek oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, etkili sağanak Belediye Fen, Su, Kanalizasyon, İtfaiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin tamamının teyakkuz haline geçtiği aktarıldı.

Yağış nedeniyle iş yerlerinin zarar gördüğü Terme Caddesi'nde incelemelerde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, burada esnaflara yaptığı bilgilendirmede, kente yılda ortalama 100 kilogram yağış düşerken, bugün sadece 15 dakikada metrekareye 20 kilogram yağış düştüğünü belirtti.

Şahin, şunları kaydetti:

"Belediye ekipleri özellikle Terme Caddesi'nde su baskını olan iş yerlerinde suların tahliye edilmesi, temizlenmesi ve gerekli tedbirlerin alınması noktasında destek oldular. Bugün meydana gelen yağışta belediyemizin tüm ekipleri teyakkuz haline geçerek, sıkıntılı olan stratejik olarak kottan kaynaklı ve su basması muhtemel yerlerde öncesinden tedbirlerini aldıkları için ani ve hızlı müdahale ile ufak tefek su baskınları ile atlatmış olduk. 7-8 tane iş yerimizde kottan ve fiziki durumdan, binaların geçmişten gelen fiziki sorunlarından kaynaklı su basmaları oldu. Zarar hasar tespit çalışmalarımız devam ediyor."

 

Caddelerdeki incelemelerde Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Sulu ve Halil Tan ile belediye birim amirleri hazır bulundu.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz