KIRŞEHİR İTFAİYESİNDEN BACA TEMİZLİĞİ UYARISI

Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, karbonmonoksit zehirlenmeleri ve soba yangınlarına karşı vatandaşları baca temizliği yapmaları konusunda uyardı.

06 Aralık 2017 Çarşamba 11:18 < GÜNDEM
AHİ TV
Kırşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, karbonmonoksit zehirlenmeleri ve soba yangınlarına karşı vatandaşları baca temizliği yapmaları konusunda uyardı.

İtfaiye Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, havaların soğuması nedeniyle soba, doğalgaz ve kalorifer bacalarının temizlenmesi gerektiği hatırlatıldı.

Kış aylarında sıkça karbonmonoksit zehirlenmeleri ve soba yangınları meydana geldiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi: 

"Özellikle havaların soğumasıyla ev yangınlarının ve zehirlenme vakıalarının yüzde 20'si temizlenmeyen bacalardan kaynaklanmaktadır. Mutfak, aspiratör ve bacalarda biriken is ve kurumlar potansiyel yangın tehlikesi oluşturmaktadır. Kış mevsiminden önce ev ve iş yerlerindeki soba ve kaloriferler bacalarının düzenli olarak temizletilmesi gerekmektedir. Bacaların yılda en az 2 defa temizletilmesi halinde, karbonmonoksit zehirlenmelerine bağlı ölümlerin de önüne geçilebilir. Kurumların bacalardaki tıkanıklığı baca yangınlarına neden olurken baca yangınları da bina yangınlarına sebep olmaktadır."
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv kırşehir haberleri
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz