(KADEM)'İN KIRŞEHİR ŞUBESİ AÇILDI.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM)'in Kırşehir şubesi açıldı.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:47 < GÜNDEM
AHİ TV

Siyasal, sosyal ve ekonomik düzenin gelişimine katkı sağlayarak kadınların birikimlerini ve yeteneklerini verimli kullanabilecekleri uygun zemini oluşturmak amacıyla kurulan KADEM derneği düzenlenen törenin ardından faaliyetlerine başladı.

Açılış programında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir'de yeni bir sivil toplum örgütünün açılmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Törende konuşan Belediye Başkanı Bahçeci, "İsminde iki sihirli kelime bulunan 'kadın ve demokrasi' ikisi bir arada gerçekten birbirine çok yakışan kelimeler. Böyle bir STK'nın açılıyor olması Belediye Başkanı olarak beni son derece mutlu etti.

Şehrimizi her alanda geliştirmeye gayret ediyoruz. Kadem ile birlikte yeni projeler üreterek inşallah ciddi çalışmalar yapacağız. Kırşehir küçük bir şehir olabilir ama derinliği olan bir şehirdir. Bizim medeniyetimizde çok önemi bir yere sahip Kırşehir. İlk sivil toplum örgütünün kurulması, Ahiliğin başlangıcının Kırşehir'de olması Bacıyan-ı Rum teşkilatının Kırşehir 'de kurulmuş olması çok önemlidir.

 

Tarihimizde, kültürümüzde ve inancımızda kadın hiçbir zaman erkeğin arkasında olmamış her zaman yanında olmuştur. Savaşta, barışta, ticarette, sosyal hayatta her alanda erkeğin yanında mücadele etmiştir. 15 Temmuz'da milli irademiz tehlikeye düştüğünde kadınlarımız, erkekleri ile omuz omuza mücadele etti"dedi.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir haberleri kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz