HAYVAN PAZARI YENİDEN AÇILIYOR

Yaklaşık 1 aydır kapalı olan hayvan pazarı bu hafta yeniden açılıyor.

11 Mart 2018 Pazar 10:35 < GÜNDEM
AHİ TV

Yaklaşık 1 aydır kapalı olan hayvan pazarı bu hafta yeniden açılıyor.

Kırşehir Ticaret Borsası’na ait canlı hayvan pazarı tedbir amacıyla geçtiğimiz Ocak ayında kapatıldı.

Canlı hayvan pazarının kapatılmasıyla ilgili Kırşehir Ticaret Borsası, geçtiğimiz Ocak ayında “Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl Komisyon Kararları doğrultusunda civar illerden görülen çiçek hastalığının yoğun şekilde olması sebebi ile bu illerdeki hayvan pazarları kapatılmıştır. Dolayısı ile bu yerlerde pazarların kapalı olması ilimize yoğun bir şekilde hayvan gelmesine neden olacağı ve hastalığın ilimize yayılmasını önlemek amacı ile hayvan pazarı kapatılmıştır.

Alınan bu karar ilimiz hayvancılığına zararı önleme amaçlıdır. Bilindiği üzere ilimiz büyükbaş hayvancılılığında önemli bir olmakta ve yoğun bir şekilde hayvan girişi görülmektedir. Bu vesile ile ilimize hastalığın yayılmasını önlemek ve hayvancılık sektörünün zarar görmemesi amacı ile hayvan pazarı kapatılmıştır. Valiliğimiz İl Tarım İl Müdürlüğü Komisyonu’nun aldığı bu karar halkımıza duyurulur” açıklamasını yaptı.

Ticaret Borsası Yetkililerinin verdiği son bilgi doğrultusunda Ticaret Borsası’na ait canlı hayvan pazarı yarın tekrardan açılıyor.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

4.7275

5.4833

95057

192,737
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz