HÜKÜMET KONAĞI NEREYE YAPILACAK

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk: “ Belediyeler ve hükümet konakları şehrin dışında düşünülemez ” dedi.

15 Kasım 2015 Pazar 12:18 < GÜNDEM
AHİ TV

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir’e yeni yapılacak Hükümet Konağı binasının şehrin dışında olamayacağını söyledi. 
Öztürk yaptığı açıklamada, “Türkiye’de ve Avrupa da birçok şehri gördüm. Belediyeler ve hükümet konakları şehrin dışında düşünülemez” dedi.
Bir an önce yapımına başlanarak, tamamlanması istenilen Hükümet Konağı’nın yapılacağı alan konusunda mevcut yer tercihinde karar kılınırken, 1 Kasım Milletvekili Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Kırşehir’de Hükümet Konağı’nın nereye yapılacağı yeniden gündeme geldi.
Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, şehrimiz için Hükümet Konağı’nın mevcut yerine yapılmasının en doğru karar olduğunu belirterek, Hükümet Konağı binasının şehrin dışında olamayacağını ifade etti.

Kırşehir’e yakışır bir Hükümet Konağı yapılacağına inandığını belirten Öztürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’ya teşekkür etti ve konuyla ilgili şunları bildirdi:
“Esnafımız istikrar dedi, AK Parti’den iki tane Kırşehir’den milletvekili çıktı. Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’yı tebrik ediyorum. Biz geldiğimiz günden beri Kırşehir’de birlik ve beraberlik içinde seçilmişlerle çalışmışız. Hiçbir zaman bez lafımız olmadı, biz lafımız oldu. Vekilleri, sivil toplum örgütleri, belediye, valilik gibi söz sahibi olan bürokrasinin birlik, beraberlik içinde çalışırsak Kırşehir çok güzel yol kat edeceğine inanıyorum. Kırşehir büyüyen ve güzelleşen bir il. Siyaset bitti ve seçilenlerle birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız. Eğer Kırşehirimizi bir yere getirmek istiyorsak, ben şu partiliydim, bu partiliydim olayı bitti. Artık kardeşçe yaşayıp projeli bir şekilde Kırşehir’imizi güzelleştirmek için uğraşmamız lazım.
Milletvekili Salih Çetinkaya, 7 Haziran seçimlerinin ardından Hükümet Konağı’nın yerinin Ankara Caddesi olacağını söylemişti. Biz aynı şekilde yıkılan yerde valilik, maliye, tapu kadastro gibi bölümlerin aynı binada toplanarak ve akabinde boşalacak emniyet, maliye ve valilik gibi yerlerin 22 dönüm gibi büyük bir yerin alt geçit yapılarak bütün birimlerin bir araya toplanarak güzel şekilde şehrimize katkı olacağını düşünüyorum. Hükümet Konağı’nın mevcut yerine yapılması noktasında açıklamaları var vekillerimizin. Hükümet Konağı’nın mevcut yerine yapılması ve tartışmaya bile açılmaması gerekir demiştik. Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Kırşehir’e yakışır bir Hükümet Konağı yapılacağını inanıyorum. Dışarıda, ayrı ayrı yerde bulunan birimlerden dolayı esnafın, halkın perişan olduğunu herkes gördü. Hizmetlerin hepsinin bir arada olmasının hem kontrolü de düzgün şekilde olacağına inanıyorum. Vekillerimize, valimize, belediye başkanımıza güveniyoruz. Bir an evvel konağın yerine başlanıp bitmesini arzu ediyoruz.”

Hükümet Konağı’nın şehrin dışında olması konusunda taleplerin olduğunu hatırlatarak, Hükümet binası ile Belediye’nin kesinlikle şehrin dışında olmayacağını ifade eden Bahamettin Öztürk, birlik ve beraberlik çağrısı yaptığı açıklamasında, şunları açıklamalarda bulundu:
“Milletvekili Mikail Arslan, bizi ziyaretinde ben bir hata yaptım dedi, spor salonunu Kındam Mahallesi’ne tepenin başına yaptım, ama orada talep olmadı. Spor kompleksinin bile şehrin merkezinde olması lazımmış dedi. Bunu itiraf etti, hatalar olabilir. Şimdi bu hataya düşmememiz lazım. Konağın merkezde olması lazım. Aynı yerde hiç tartışılmadan buranın yapılması lazım dedi.
Kırşehir’imizde çok yapılacak işler var. Birlik, beraberlik içinde olmamız lazım. Seçimdir, halk tercihini böyle kullanmıştır. Birlik, beraberlik içinde projeler yaratıp ben değil, biz dememiz lazım. Bundan sonra ki seçime kadar beraber çalışılması lazım. Başta valimiz ve belediye başkanımız olmak üzere milletvekillerimiz, sivil toplum örgütleri, görsel ve yazılı basına da büyük iş düşüyor burada. Kırşehir’imizi uçurmamız lazım. Fırsatlardan yararlanmamız lazım.
Daha önce sözler verildi ve biz de takipçisiyiz. Bir an evvel yapılıp Hükümet Binası’nın temeli atılıp, 6 ay ya da 1 yıl içinde bitmesi lazım. Bütün ara sokaklarda olan birimlerin bir araya getirilip hizmet verilmesini bekliyoruz. Şehrimiz bir, iki caddeyle kalmış. Şehri büyütmek istiyorsak belli caddelerin açılması lazım, caddeler açıldığında şehir kendiliğinden büyür. Hükümet Binası’nın mutlaka şehir merkezinde bulunması için müracaatlarımızda bulunduk. Bu noktada sayın vekillerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Ferhat solak - 17 Şubat 2017 Cuma 16:55
    Kirsehirimizin hukumet konaginin eski yerine yapilmasi dogru olandir belediye binamiz icinde station kaldirilip yerine yapilmasi dogru olacaktir
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:10
Öğle 12:51
İkindi 16:46
Akşam 20:20
Yatsı 22:04

4.7516

5.4889

94552

193,158
21°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz