BALIKLAR ÖLMESİN

”Umuyorum kurulacak olan Sahil Güvenlik timi ile Kırşehir’de ki kaçak balık avcılığı ve yanlış avlanmanın önüne geçeğiz.”

01 Mayıs 2018 Salı 16:28 < GÜNDEM
AHİ TV
Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er'in gayret ve çabalarıyla  Hirfanlı Barajı kenarında bulunan Davulağıl mevkiinde kurulacak olan Sahil Güvenlik timi için tüm hazırlıklar tamamlandı ve sadece yer sorunu kaldığı belirtildi.
 2018 yılı içerisinde kurulacak olan Sahil Güvenlik bot timi son zamanlarda artan kaçak balık avcılığı ile elektro şok ile avlanma ve yavru balık avına karşı mücadele edecek. Hirfanlı barajında bot ile devriye görevi yapacak tim ekipleri Kızılırmak’da sığ yerlerde ise arazi araçlarıyla kaçak avcıların 24 saat peşinde olacak.Sadece denetimle de kalınmayacak !
Balık avcılığı yapan teknelere plaka zorunluluğu getirilecek ve teknelerin üzerine balıkçılık yapan kişinin ismi de yazılacak.
Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, ırmağın önüne gerilen sık ağlarla yasal limitlerin altında balıkların tutulduğunu bu yanlış avlanmanın önüne geçildiği takdirde Hirfanlı ve Kızılırmak’da çıkacak balıkların Türkiye’ye yeteceği iddiasında bulundu.Ayrıca elektro şok ile tutulan balıkların sağlığa zararlı olduğunu belirten Mustafa Er, ”Umuyorum kurulacak olan Sahil Güvenlik timi ile Kırşehir’de ki kaçak balık avcılığı ve yanlış avlanmanın önüne geçeğiz.” temennisinde bulundu.
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • ABDURRAHİM YÜCEER - 02 Mayıs 2018 Çarşamba 13:27
    Paylaşımlarınız için kanalınızı tebrik ediyorum.Haber olarak Kırşehir Belediye'sinin umursamazlığını, cadde ve sokak başlarında, halkın kalabalık ihtiva ettiği yerlerde yasal olmayan kaçak sazan satanların serbestçe satışlarına devam ettiklerinin ve bu konuda görevli olanların görevlerini ifa etmeleri gerektiğininde altını çiziyorum.Memleketimize sahip ollunması dileğiyle.
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz