ERASLAN'DAN KANDİL MESAJI

"Regaib Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir."

17 Mart 2018 Cumartesi 08:43 < GÜNDEM
AHİ TV

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kırşehir Şube Başkanı Hasan Eraslan Regaip Kandili mesajı yayımladı.

 

Eraslan mesajında şu bilgilere yer verdi: “Maneviyat ve huzur dolu mübarek günlerin başlangıcı olan, ulvi gecelerimizin, kandillerimizin ve Ramazan ayının olduğu mübarek üç ayları idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kandiller insanlarımızın kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını arttıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir.

Regaib Kandili Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği özel bir gecedir. Bütün İslam âlemi için iyi bir fırsat olan bu geceyi çok iyi değerlendirmeliyiz.

"Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.

 Bu hayırlı gece'nin; hepimizin günahları için bir bağışlanma, gönüllerimiz için huzur, hastalarımız için şifa, dertlilerimiz için deva, borçlularımız için eda vesilesi olmasını temenni ederim.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm islamaleminin Regaib kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum."

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 12:48
İkindi 16:32
Akşam 19:34
Yatsı 20:58

4.0605

4.9845

110932

174,642
*KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz