DOĞAL STÜDYOYA DÖNÜŞTÜ

Japon Bahçesi Mezuniyet Fotoğrafı İçin Doğal Stüdyoya Dönüştü

16 Mayıs 2018 Çarşamba 16:43 < GÜNDEM
AHİ TV

Kırşehir'in Kaman İlçesinde bulunan Japon Bahçesi, Ahi Evran Üniversitesi ile yakın illerdeki üniversitelerden mezun olan öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirmek için tercih ettikleri mekan haline geldi.

Merkez Bağbaşı Yerleşkesi'nde düzenlenen mezuniyet töreninin ardından birçok öğrenci ve veli, hatıra fotoğrafı çektirmek için ilçeye bağlı Çağırkan köyündeki Japon Bahçesi'ne geldi. Çevre illerdeki üniversitelerin öğrencileri de hatıra fotoğrafı için burayı tercih etti.

Manzarası ve yeşil dokusuyla dikkati çeken Japon Bahçesi, Kırşehir ve çevre illerden mezun olan öğrenciler için mezuniyet fotoğraflarını çektirecekleri mekan haline dönüştü.

Kaman Meslek Yüksekokulu öğrencisi Afife Sümeyya Kayıklık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Buraya gelen arkadaşlarımız ve aileleri Japon Bahçesi'ni ziyaret ederek hem fotoğraf çektirdiler hem de doyasıya vakit geçirdiler." dedi.

Çiçekdağı ilçesinden oğlunun mezuniyeti için geldiğini belirten Mehmet Yalçın da Japon Bahçesi'ni gezdiklerini ve çok beğendiklerini kaydetti.

Oğlunun mezuniyeti için Kırıkkale'den geldiğini aktaran Enver Kılıç da "Kaman'da bulunan tarihi ve turistlik alanları duymuştum. Japon Bahçesi'ne daha önce gelmiştim. Burası gerçekten Kaman'a yakışan bir yer." diye konuştu.

 

Kaman MYO'dan mezun olduğunu belirten Cemal Tunçbilek de "Fotoğraf için Japon Bahçesini tercih ettik. Bu bahçenin Japonlar tarafından yapıldığını öğrendik. Japonlara ait tarihi dokular var. Fotoğraf çekimimizi tabiatta, doğal ortamda yapmayı tercih ettik. Fotoğraf çekimi için çok güzel bir mekan." ifadelerini kullandı.

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz