DİKKAT DİKKAT

Nemle birlikte hissedilen sıcaklık daha da artıyor

10 Ağustos 2017 Perşembe 10:44 < GÜNDEM

Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Ahmet Seyit Yıldız, Kırşehir ile birlikte Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6-7 derece üzerine çıktığını belirterek, vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.
         Kırşehir Meteoroloji Müdürü Yıldız, yaptığı açıklamada, "Türkiye'deki aşırı sıcaklar hafta sonuna kadar Kırşehir ile birlikte tüm illerde devam edecek. Kırşehir ve çevresinde de sıcak etkili olurken, birçok hastalığı da tetikleyebilir. Vatandaşlarımız zorunlu olmadıkça dışarı çıkmasınlar. Çıkacaksalar da açık renk ve bol elbiseler giymeyi tercih etmeliler. Susuz kalmamaya dikkat edilmeli. Vücutla elbise arasında hava boşluğu olmalı. Şapkasız ve gözlüksüz kesinlikle dışarı çıkılmamalıdır" dedi.
         Ahmet Seyit Yıldız, gelecek hafta ise hava sıcaklığının 4-5 derece düşeceğini aktararak, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye geneliyle birlikte Kırşehir ve çevresinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 6-7 derece üzerine çıktı. Hava sıcaklığı Türkiye genelinde bunaltıcı boyutlara ulaştı.  Nemle birlikte hissedilen sıcaklık daha da artıyor" dedi.

Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

3.6684

4.3291

108931

151,103
19°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz