ÇUĞUN GÖLETİ ÇEVRESİNE HAYVANCILIK ÖNLEMİ

Kırşehir'deki Çuğun Göleti'ne bir kilometre mesafede koku ve görüntü kirliliği oluşturacak hayvancılık tesislerine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

11 Ağustos 2017 Cuma 10:39 < GÜNDEM
AHİ TV
Kırşehir'deki Çuğun Göleti'ne bir kilometre mesafede koku ve görüntü kirliliği oluşturacak hayvancılık tesislerine cezai işlem uygulanacağı bildirildi.

Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezine bağlı Çuğun ve Karahıdır köy sınırları içindeki Çuğun Göleti çevresinde Kırşehir İl Özel İdaresince yapılması planlanan Vadi Park Projesi ile ilgili olarak İl Mahalli Çevre Kurulu tarafından karar alındığı belirtildi.

Konu ile ilgili Vali Yardımcısı Hicabi Aytemür başkanlığında toplantı yapıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Kırşehir İl Özel İdaresinin Çuğun Göleti çevresinde Vadi Park Projesi planlandığından, hayvancılık tesislerinde oluşacak koku ve görüntü kirliliği gibi olumsuzlukların oluşmaması için göletin maksimum su kotundan itibaren bir kilometrelik alanda büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvancılığı gibi faaliyetlere izin verilmemesi kararı alınmıştır. Bu yasaklara aykırı davranan kamu kurum ve kuruluşlarına, gerçek tüzel kişilere ilgili mevzuat çerçevesinde cezai ve yasal işlem uygulanacaktır."
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 06:01
Güneş 07:23
Öğle 13:03
İkindi 16:02
Akşam 18:31
Yatsı 19:48

3.7639

4.6604

116090

162,171
KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz