AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ŞEHİRLE BULUŞTU

Üniversite şehir işbirliğine önem veren Ahi Evran üniversitesi, şehirle buluştu. Yapılan açıklamada; 18 Mayıs 2017 tarihinde Cacabey Meydanında Kırşehirlilerle bir araya gelen üniversitemiz....

19 Mayıs 2017 Cuma 11:17 < GÜNDEM
AHİ TV
Üniversite şehir işbirliğine önem veren Ahi Evran  üniversitesi, şehirle buluştu. Yapılan açıklamada; 18 Mayıs 2017 tarihinde Cacabey Meydanında Kırşehirlilerle bir araya gelen üniversitemiz, alanda kurulan standlarla üniversitede yapılan faaliyetleri şehre anlattı. Üniversitemiz birimlerinin stantlarının yer aldığı tanıtım etkinliğinde birimlere ait standlar ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Öğrencilerin ve birimlerin yıl boyunca yaptığı etkinliklerin ve bölümlerin tanıtıldığı stantlarda renkli görüntüler ortaya çıktı.İlk kez bu yıl gerçekleştirilen ve şehrin yoğun ilgiyle katıldığı “Üniversite Şehir Buluşması”nın açılış programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel, öğrencilerimiz ile halkımız katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldikleri günden bu yana üniversite şehir işbirliğini önemsediklerini ve bu anlamda çalışmalarına sürekli devam ettiklerini söyledi. Üniversitede yapılan işlerin şehirle buluşmasını, şehrin üniversiteden haberdar olmasını istediklerini belirten Rektör Karakaya, bu buluşmaların ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini sözlerine ekledi. İlki gerçekleşen bu programa şehrin de katılımının yoğun olmasından mutlu olduklarını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Üniversite olarak güzel işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

“Sorumlu Üniversite Bilinci ile Yola Devam Ediyoruz.”

 

Üniversitemiz için önemli başarılardan biri olan 41 üniversite içerisinden beş pilot üniversiteden biri olması hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Karakaya, bu sorumluluğu taşıyan ve bu sorumluluğa göre hareket eden bir üniversite olduğumuzu anlattı. Aynı zamanda KOP Üniversiteler Birliği içerisinde üniversitemizin de yer aldığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin marka bir üniversite olması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Bu projeye destek veren üniversitemiz yönetimine ve idari birimlerine teşekkür eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, standların iki gün boyunca ziyaretçiler için açık kalacağı bilgisini vererek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin jimnastik ve halk oyunları gösterisi ile program devam etti. Gösterilerin sonunda Rektör Karakaya, halkla rahat görüşebilmek ve halktan gelen talepleri değerlendirebilmek için hazırlanan özel alanda katılımcılarla çay içti.
Üniversitemiz birimlerine ait standlarının yer aldığı tanıtım programı 19 Mayıs 2017 tarihinde çeşitli etkinliklerle devam edecek. 

HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:17
Güneş 05:10
Öğle 12:51
İkindi 16:46
Akşam 20:20
Yatsı 22:04

4.7516

5.4889

94552

193,158
21°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz