ABD VE İSRAİL PROTESTO EDİLDİ

Kırşehir'de ABD ve İsrail Protesto Edildi

07 Aralık 2017 Perşembe 09:30 < GÜNDEM
AHİ TV
ABD'nin Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağı yönündeki açıklaması sonrasında KayseriNiğde ve Kırşehir'de protesto gösterileri düzenlendi.

Kırşehirliler kararı Cacabey Meydanı'nda protesto etti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump'ın ABD büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklamalar Kırşehir'de Ahi Sivil Akıl Platformu tarafından Cacabey Meydanı'nda protesto edildi.

Ellerinde pankartlarla toplanan Ahi Sivil Akıl Platformu temsilcileri, 'Kahrolsun ABD, Hilalin Nuru Siyonizmi Boğacak, Allah'ü Ekber' şeklinde sloganlar atarak 'İsrail'in başkenti Kudüs olsun' söylemini protesto etti.

Ahi Sivil Akıl Platformu adına açıklamada bulunan TÜGVA Başkanı Sergen Özdemir, "Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Kendini muasır medeniyetler seviyesinde gören Avrupa'nın merkezinde Bosna'da yaşanan soykırım hafızalarımızda taze iken Suriye'de her gün bir insanlık dramı yaşanırken, Arakan'da kimyasal silahlarla masum çocuk ve kadınlar katledilirken, milyonlarca insan yerlerinden ve yurtlarından ayrılmak durumda kaldı" dedi.

Kudüs'ü işgalci İsrail'in Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cüretinde bulunulmasını da eleştiren Sergen Özdemir, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Tüm dünya üzerindeki Müslüman topraklarının 3 asırdır zengin yeraltı ve yer üstü kaynakları sömürülürken kan akan coğrafyalarındaki tetiği sıkan elin aynı gücü arkasına aldığını çok iyi biliyoruz. Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz." 
HABER DETAYI ALT KISMI İÇİN MODÜL
YÖNETİM PANELİNDEN MODÜL KISMINDAN DÜZENLEYEBİLİRSİNİZ
Etiketler kırşehir ahi tv
YORUM EKLE
    YORUMLAR
KIRŞEHİR ⇓
İmsak 03:37
Güneş 05:20
Öğle 12:46
İkindi 16:38
Akşam 19:59
Yatsı 21:35

4.4877

5.2816

102410

186,636
24°KIRŞEHİR
Sitemizi Nasıl Buldunuz